عکس پاسپورت

عکس گذرنامه یا پاسپورت چه جوری باشه ؟

برای درخواست روادید یا همان پاسپورت باید یک سری مدارک ارائه دهید که یکی از مهترین این مدارک، عکس است. برای گرفتن این عکس مهم است که یک سری قوانین را رعایت کنید چون اگر نکات خاص عکس گذرنامه را رعایت نکنید عکستان مورد قبول واقع نمی شود. در اینجاست که ممکن است با وجود ارائه ی همه ی مدارک با مشکل جدی تاخیر در صدور گذرنامه روبرو شوید! البته با دانستن این نکات به راحتی می توانید آن ها را رعایت کنید تا دیگر مجبور نباشید که با تلف کردن وقت و هزینه، دوباره عکس بیندازید. پس عکس واژه  را همراهی کنید و نکات زیر را بخوانید تا مشکلات عکس های غیر قابل قبول را از خودتان دور کنید.

گذرنامه یکی از مدارک شناسایی رسمی می باشد که از سوی دولت‌ها برای مردم صادر می شود گذرنامه همان مجوز خروج از کشور می باشد و تامین امنیت کشور می باشد برای گرفتن گذرنامه چندین نکات را باید رعایت کرد همچنین ۱۲ قانون برای عکس گذرنامه وجود دارد در ادامه ۱۲ قانون برای عکس گذرنامه را بخوانید .

قوانین عکس گذرنامه

یکی از مواردی که هنگام دریافت گذرنامه ممکن است برای متقاضی مشکل ایجاد کند و دریافت گذرنامه را به تاخیر بیندازد، ارائه عکس نامناسب است. حال برای اینکه از اتلاف وقت , صرف هزینه و آمد و رفت اضافی متقاضی جلوگیری شود ضروری است تا هنگام دریافت عکس، ۱۲ مورد زیر کاملاٌ مورد توجه قرار گرفته و رعایت شوند.

۱) جدید باشد. عکستون با خودتون نباید تفاوت داشته باشه یعنی چی ممکنه شما یه عکس رو ۲ ماه پیش گرفته باشید ولی الان اصلا شبیهش نیستید  خود ما مورد داشتیم مشتریمون عکس سال ۷۳ رو آورده و با اصرار که من که تغییر نکردم این عکس رو هم همین یه سال پیش گرفتم زیر بار رفتن این که دوست من شما تغییر کردی هم خیلی مهمه بلاخره سن یه عدده ولی قبول کنید روی همه تاثیر خودش رو میزاره

۲) تمام رخ باشد به نحوی که قرص صورت بطور کامل مشخص باشد. بازم مورد داشتیم نیم رخش قشنگ تر بوده عکس پرسنلی برای قشنگی شما نیست برای تعیین هویت هست

۳) دارای زمینه کاملا روشن باشد ، به صورتی که پس از ممهور کردن , مهر مربوطه خوانا باشد.

۴) پشت عکسها حاوی مشخصات شناسنامه‌ای صاحب عکس (نام , نام خانوادگی , نام پدر , شماره شناسنامه , محل صدور و تاریخ تولد) باشد.

۵) عکس آقایان با لباس یقه‌دار ، موهای مرتب و بدون کلاه , عینک , شال گردن, گوشواره ، گردن بند و … باشد.

۶) عکس خانمها (بالاتر از ۶ سال سن) با حجاب کامل اسلامی (چادر , مقنعه بدون چانه یا روسری غیر سفید) و البته بدون کلاه ، عینک و آرایش (مشخص بودن علایم ظاهری صورت) باشد. ما میدونیم که ۹ سالگی دختر گلتون به سن تکلیف میرسه و حجاب بهش واجب میشه ولی یه قانون نا نوشته هست که میگه توی مدت اعتبار پاسپورت نباید مکلف بدون حجاب باشه این داستان این قانون

۷) افراد نابینا از قاعده عینک مستثنی هستند.

۸)عکس بزرگتر از اندازه ( ۴*۶ ) قابل پذیرش نیست. عکسهای تو آلبومتون رو نبرید برای پاسپورت !

۹) عکسهای قدیمی و یا خانوادگی برای انجام امور کنسولی مورد قبول نیست. اگه یه نفر انقدر سرش شلوغه که وسط همه عکس های دسته جمعی وقت برای بیرون اومدن پیدا نمیکنه بزارید راحت باشه پاسپورت و ویزا نمیخواد !

۱۰) عکسهای ارائه شده برای انجام هر اقدام باید مشابه (از یک کلیشه) باشد.

۱۱) عکسهای مربوط به امور نظام وظیفه تابع شرایط اعلام شده از سوی سازمان نظام وظیفه مندرج در بخشنامه ها ، اطلاعیه ها و … ارسالی از مرکز هستند.

۱۲) عکسهای دارای زمینه تیره و یا دارای کاغذی که مهر (ژلاتینی) روی آن باقی نمانده یا محو شود ، برای انجام امور قابل پذیرش نیستند.

۱۳) عکس پاسپورت ایرانی نیمشه با کروات باشه نشون به اون نشون که ما گفتیم نمیشه یه مشتری با کروات رفت پلیس به علاوه ۱۰ زنگ زدن به ما گفتن چه وضعیه !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست