نمایشگاه عکاسی یا جمعه بازار خدمات

در همه جای دنیا وقتی صحبت از نمایشگاه عکاسی میشه معنیش اینه که یه فرصت به صنایع داده میشه تا به بهترین نحو ممکن خودشون رو به جامعه هدفشون معرفی کنن .

معمولا اونایی که شناخته شدن با جدیدترین تکنولوژیشون حاضر میشن تا بیشتر در تعجب بمونیم از این که انقدر خوبن و اونایی که به اصطلاح دیده نشدن یا حتی استارتاپن سعی میکنن با فن های مختلف در این نمایشگاه حاضر بشن که مخاطب رو جذب خودشون کنن .

امسال ۴ سالی بود که از شروع کارمون گذشته بود و به این نمایشگاه سری میزدیم شاید از زمانی که این نمایشگاه از محال مصلی به محل نمایشگاه شهرداری جا به جا شد تقریبا وجود کلی نماینده خوب رو از دست داده مهم تر از اون این که وقتی توی نمایشگاه هایی وابسته به تکنولوژی شرکت میکنی این چیزی نیست که ببینینی!

از پله برقیش که پایین میرید اولین چیزی که میدیدید این بود که دکور سازهای آتلیه ای بازارچه رو دست خودشون گرفته بودن و تیکه های پارچه میفروختن یکم . نکته جالبش این بود که به حز یکی از شرکت کنندگان در حوزه دکور با بقیه کار کردم و از میزان بدقولی و کم کیفیتی کارشون اذیت شدیم . نکته جالب این بود که یکی از این ها معتقد بود بهترین کیفیت ممکن رو داره ارایه میده و درست هم میگفت چون به قول خودش وسایل دکورهاش از خارج به صورتی که تک تک مسافر بیاره تهیه میشه ! شما تصور کن مثلا میری با یدونه صندلی کودک برمیگردی حالا یه صندلی کودک قیمتش چقدر میشد یک میلیون و نهصد هزار تومان که به نظرم هیچ توجیه اقتصادی پشتش نیست !

کمی جلوتر بچه های چاپ لابراتوار بودن سیستم هایی به قدیمی بودن رادیو لامپی ها رو برای عرضه گذاشته بودن من شدیدا دنبال یه روش برای کاهش هزینه های چاپ تا بتونم سرویس بهتری ارایه بدم از بین همه دستگاههای چاپی که بود فقط یه سری از اونها کیفیت کارش مثل کاری بود که ما ارایه میدیدم کنجکاو شدم و موضوع رو مطرح کردم فروشنده خیلی سریع یه دستگاه رو معرفی کرد و شروع کرد به توضیح دادن بعد از این که توضیحش تموم شد اولین چیزی که پرسید قیمت تمام شده عکس بود در جواب بهم گفت ورق این دیگه وارد نیمشه و ما وارد کننده اصلی اون هستیم !‌
گفتم خوب قیمت چاپش به چه صورته ؟ برای یه ۲۰ در ۳۰ حدود ۳۰ هزار تومن در میومد ! نه تنها احساس کردم هیچ فهمی از وضعیت بازار نداره بلکه نیازی به تعجب هم ندیدم به سرعت از کنارش رد شدم !

خب هلی شات هم که کلا وارد نمیشه و هرچی هست قاچاقه و همه غرفه هاش برای تعمیر و آموزش بودن به اونا چون تخصصی ندارم نمیتونم خرده بگیرم یه ذره جلوتر یه تعداد آتلیه خرسند بودن که توی نمایشگاه تخصصی عکس غرفه گرفتن که احتمالا عکاس ها ببیننشون و واسه خودشون که کار پیش اومد به اینا معرفی کنن اینم ایده خوبیه وقتی واسطه گری همه جا هست چرا توی این فضا نباشه !

یکی از استارتاپ ها یه بیوتی لایت درست کرده بود شبیه قلب و شامورتی بازی در میاورد که بای جلوش واسا کچ لایت قلب تو چشت باشه ! یعنی انقدر سطحی انقدر اولیه !‌دلم برای همه کسایی که وقت میزارن توی دانشگاه بهشون مبانی عکاسی یاد میدن و توی همچین صنعتی قرار مشغول به کار بشن !

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست