عکس بیومتریک ( همه چیز در یک جا )

اگر در خصوص مهاجرت به برخی کشورها همانند کشور های اروپایی و اخیرا ترکیه تحقیقات کرده باشید می دانید که یکی از مدارک مورد نیاز برای صدور کارت اقامت و کارت ملی و حتی پاسپورت عکس بیومتریک است. عکس واژه در ارایه این خدمات شما را یاری خواهد کرد اما برای درک بهتر و راهنمایی روشن تر در این مقاله به جزییات بیشتری می پردازیم .

شارپنس و کنتراست عکس

البته این مورد کمی تخصصی است و انتظار نمی رود همه با آن آشنا باشند ولی بد نیست که با مشاهدد مثال از عکاس یا کسی که عکس بیومتریک را می اندازد بخواهید که از شما یک عکس درست بیاندازد.

همیشه یادتان باشد چهره شما باید نقطه تمرکز عکس بشد. یک کنتراست صحیح هم کمک می کند که رنگ ئوست چهره متقاضی واقعی و طبیعی به نظر بیاید .

اگر در خصوص مهاجرت به برخی کشورها همانند کشور های اروپایی و اخیرا ترکیه تحقیقات کرده باشید می دانید که یکی از مدارک مورد نیاز برای صدور کارت اقامت و کارت ملی و حتی پاسپورت عکس بیومتریک است. عکس واژه در ارایه این خدمات شما را یاری خواهد کرد اما برای درک بهتر و راهنمایی روشن تر در این مقاله به جزییات بیشتری می پردازیم .

نوردهی و نورپردازی

دومین نکته راهنمای گرفتن عکس بیومتریک توزیع مساوی نور به همه اجزای صورت متقاضی است. تصویر باید بدون سایه ، درخشش و نقاط قرمز در چشم ها باشد. درخشش عینک و انعکاس نور به هر شکل ممکن است باعث ریجکت شدن عکس شما بشود. رد شدن عکس هم همانطور که می دانید با ریجکت شدن کل درخواست منتهی خواهد شد. ترجیح این است که قبل از عکس برداری شخص متقاضی عینک خود را بردارد.

زمینه عکس

پشت زمینه عکسی که تهیه می کنید باید یک رنگ ساده و یک دست باشد. بهترین انتخاب خاکستری روشن یا سفید است. پشت زمینه عکس باید به قدری روشن باشد که موها و اجزای چهره متقاضی به سادگی قابل تشخیص باشند. با وجود اینکه اصل بر این است که همه پشت زمینه ها سفید باشند اما در عین حال بهتر است برای موهای بلومند و روشن از از پشت زمینه خاکستری تیره تر استفاده شود. دقت کنید که هرگونه طرح در پشت زمینه قابل قبول نیست.

کیفیت عکس و تصویر

خدا را شکر این روزها با پیشرفت تکنولوژی و دوربین های امروزی کیفیت عکس ها بسیار بالاست اما در عین حال باید به ابزار پرینت و چاپ عکس هم توجه کرد که کیفیت پایین سبب ریجکت شدن درخواست شما نشود. بهترین کار این است که تصاویر با کیفیت ۶۰۰ دی پی آی که معمولا بالاترین کیفیت چاپگر ها است چاپ بشوند.

رنگ تصویر باید خنثی باشد و نور در همه تصویر توزیع برابر داشته باشد. برخی پرینتر ها رنگ تصویر را به اصطلاح گرم چاپ می کنند که باید مواظب این موارد بود. این موارد می تواند ترکیب رنگ طبیعی چهره شما را بهم بزند و موجب مشکلات شود.

حالت سر  و چهره

یکی از موارد مهم در راهنمای گرفتن عکس بیومتریک حالت چهره سوژه و جایگاه سر او است. شخص متقاضی باید با حالت چهره خنثی مستقیم به دوربین نگاه کند. چشم ها باید باز و دهان باید بشته باشد و در چهره حالت لبخند یا هر گونه حالت احساسی دیگری موجود نباشد.

به طور معمول اگر هر دو گوش در عکس گرفته شده نمایان باشند این موضوع نشانه این است که جایگاه سر متقاضی در مرکز است و جهت نگاه او هم به دوربین صحیح می باشد.

حالت چشم

علاوه بر اینکه چشم ها باید کاملا باز باشند به هیچ عنوان نباید با مو ها ، روسری یا شال یا هر شیء دیگری پوشانده شده باشند. علاوه بر اینها مسیر نگاه شخص متقاضی باید مستقیم و به دوربین باشد. نگاه کردن به جهت ها عکس را نامناسب می کند.

عکس بیومتریک

بار دیگر تاکید می کنیم که چشم ها باید کاملا باز باشند و عینک ها نباید باعث هر گونه درخشش ، سایه و انعکاس در عکس شوند. ترجیح این است که قبل از گرفتن عکس بیومتریک عینک ها را بردارید اما این موضوع الزامی نیست اگر شرایط رعایت شوند داشتن عینک در عکس اشکالی ندارد.

حجاب سر

یکی از نکات راهنمای گرفتن عکس بیومتریک این است که هیچ کشوری نمی تواند شما را به گرفتن عکس بی حجاب الزام کند. با این حال داشتن حجاب در عکس نباید موجب شود که اجزای صورت در تصویر مشخص نباشند. با این حال باید توجه داشت که کلاه و سایر پوشش های سر ممنوع است مگر اینکه با اهداف مذهبی استفاده شود.

عکس بیومتریک فرزندان

همان شرایطی که برای گرفتن عکس بیومتریک برای بزرگسالان واجب است در خصوص بچه ها نیز باید رعایت شود البته در این خصوص چند استثنا هم وجود دارد. بچه های زیر ۶ سال لازم نیست حتما مستقیما به دوربین نگاه کنند. هیچ گونه اسباب بازی یا جسم دیگری نباید در عکس دیده شود و خود کودک باید تنها شخصی باشد که در عکس پرینت شده دیده می شود.

عکس بیومتریک نوزادان و اطفال

همانطور که می دانید برای کودکان زیر ۶ سال لازم نیست حتما مسیر نگاه مستقیم به دوربین باشد. جهت نگاه برای آنها مهم نیست. حتی در نوزادان زیر یک سال این اجازه داده می شود که با چشم بسته عکس تهیه شود.

در هر حال اگه خواستید یه عکس بی نظیر داشته باشید که شرایط بیومتریک رو داشته باشه حتما عکس وازه رو یه گوشه ذهنتون داشته باشید چون ما همه این مراحل رو براتون به خوبی انجام میدیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست